Испанският шампион "Реал" (Мадрид) откри съботните мачове в Ла Лига с разгром. Тимът на Зинедин Зидан спечели с 4:1 домакинството си на "Уеска".

Тон за победата даде Еден Азар. Белгиецът, който беше привлечен за 115 милиона евро от "Челси" и кара втория си сезон в "Реал", вкара втория си гол в 24 мача за тима от Мадрид.

С първо попадение след 392 дни Азар откри в 40-ата минута след далечен удар с левия крак. До края на първата част Карим Бензема удвои за "Реал", като нападателят получи добро подаване от Лукас Васкес.

През второто полувреме за домакините се разписаха Федерико Валверде и Бензема, а голът на "Уеска" отбеляза Давид Ферейро.

Успехът изпрати "Реал" на върха. След седем мача белите имат 16 точки.

По-късно "Барселона" ще се опита да спре серия от три мача без победа. Каталунците гостуват на "Алавес".