Във втори пореден мач "Ливърпул" стига до победа във Висшата лига след обрат. Тимът на Юрген Клоп надви с 2:1 "Уест хем", като в герой за червените отново се превърна Диого Жота.

Влезлият като резерва нападател донесе победата с гол в 85-ата минута. Преди седмица той вкара решаващото попадение срещу "Шефийлд юнайтед".

През първата част Пабло Форналс даде преднина на "Уест хем", а Мохамед Салах изравни от дузпа.

"Ливърпул" вече е в серия от 63 мача без загуба у дома във Висшата лига, което е изравнен клубен рекорд.

Мърсисайдци излязоха начело, като след седем мача събраха 16 точки. Тимът има три повече от "Евертън", който предстои да играе мача си от кръга.

По-рано през деня "Манчестър сити" спечели с 1:0 при гостуването си на "Шефийлд юнайтед", докато "Челси" се наложи с 3:0 над последния "Бърнли".