Победната серия след три поредни успеха на Арсенал във Висшата лига видя своя край след домакинска издънка срещу Кристъл Палас - 0:0.

На "Емирейтс" "артилеристите" показаха по-слабо ниво спрямо последните си мачове от шампионата, в които надвиха Челси, Брайтън и Уест Бромич.

Палас затвърди, че е много неудобен съперник в лондонското дерби и не го загуби за пети пореден път, като в този период стига за четвърти път до равенство.

До голяма степен хората на Рой Ходжсън могат и да съжаляват, че не взеха трите точки, защото имаха изгодни шансове пред себе си. Джеймс Томкинс нацели гредата, а Бернд Лено спаси опасен на Кристиан Бентеке.

Арсенал отправи общо четири точни удара, като по-опасните от тях бяха по един за Александър Лаказет и Пиер-Емерик Обамеянг. Като цяло обаче този мач е лесен за забравяне.

Точката оставя "артилеристите" на незавидната 11-а позиция с 24, а Палас е 13-и с 23. Позициите на двата отбора сякаш бяха отражение и на терена в тази четвъртък вечер.