С два гола Луис Суарес отне от звездния миг на вратаря на "Ейбар" Марко Дмитрович в мач от испанското първенство. Уругвайският нападател донесе обрата за победата с 2:1 в полза на "Атлетико" (Мадрид).

С успеха си мадридчани се откъснаха далеч на върха в Ла Лига. Те събраха 44 точки и водят със седем пред "Реал" и с десет пред "Барселона", като освен това са с мач по-малко.

Двубоят започна вълнуващо, като в 12-ата минута Дмитрович даде преднина на отбора си. Вратарят вкара след точно изпълнена дузпа. Това беше едва седмият допуснат гол от "Атлетико" за 17 мача през сезона.

Малко преди почивката Суарес изравни. В края на двубоя уругваецът напредна и падна в наказателното поле, като впоследствие вкара отсъдената дузпа за 2:1.

Суарес вече има 11 гола през сезона и се изравни с Лионел Меси на върха при голмайсторите.