„Дунав“ победи с 4:2 „Шумен 2007“ в контролна футболна среща, играна в Русе. Двата отбора направиха интересен мач, като на почивката резултатът бе равен – 2:2.

Шуменци поведоха с гол на Дениз Кадир, но домакините обърнаха резултата с попадения на  Джан Хасан и Преслав Петков. До края на полувремето „Шумен“ стигна до равенство след гол на Едис Ибрахим.

През втората част русенци играха по-добре и успяха да вкарат още две попадения. Голмайстори бяха Александър Кирилов в 48-ата и Пламен Иванов в 79-ата минута за крайното 4:2.

Двубоят бе част от подготовката на двата тима за участието им в Трета лига по футбол на североизток, където първенството трябва да се поднови в края на февруари.

Освен днешната контрола, досега шуменци направиха още две проверки, отново като гости. Те записаха равенство 1:1 срещу „Черно море“ U19 и загубиха от „Лудогорец“ II с 2:6.