Барселона" прекъсна серия от седем поредни победи в първенството с равенство срещу новака "Кадис". Мачът на "Камп ноу" завърши 1:1, като каталунците водеха в резултата до 88-ата минута.

И двата гола бяха вкарани след изпълнения на дузпи. Лионел Меси даде преднина на "Барселона" през първата част, а Алеиш Фернандес изравни в края.

Меси вече е футболистът с най-много мачове за каталунците в испанското първенство. Аржентинецът, който носи фланелката на "Барселона" в 506-и двубой, изпревари Шави по този показател.

В допълнение Меси вече се е разписвал срещу 38 различни отбора в Ла Лига. Той има 60 гола след изпълнения на дузпи, като повече от него е вкарвал единствено Кристиано Роналдо (61).

С равенството "Барселона" не успя да се възползва от грешката на водача "Атлетико" (Мадрид), който загуби с 0:2 от "Леванте". Каталунците изостават с осем точки от първото място и са на пет от втория "Реал" (Мадрид), който е изиграл мач повече.