Мъжкият отбор по баскетбол на „Шумен“ записа шеста победа в първенството на ББЛ А група, регион Изток. Днес в залата на Икономическия университет във Варна шуменци се наложиха с 90:68 над тима на Медицинския университет от морската столица (МУ).

В мача срещу МУ отборът на „Шумен“ през цялото време води в резултата и заслужено се поздрави с победата. След първата четвърт шуменци имаха крехка преднина от 2 точки – 19:17. През втората обаче шуменци намираха повече начини да стигнат до коша на варненци и на полувремето поведоха с 42:28.

След почивката „Шумен“ съумя да задържи аванса си и в края на третата четвърт поведе с 16 точки. В последните десет минути шуменските баскетболисти покачиха разликата в своя полза до над 20 точки, удържаха преднината си и спечелиха с 90:68.

Отличен мач за „Шумен“ изигра Ростислав Тончев, който записа 25 точки и 7 борби. Капитанът Кирил Кирилов завърши срещата с 20 точки и 6 борби. Йоан Йоргов също имаше съществен принос за победата 16 точки и 6 борби. Симеон Георгиев се отчете с 12 точки, 10 борби и 6 асистенции.

За Медицински университет изключително силен мач направи бившият играч на „Шумен“ Милен Чолаков, който записа 11 точки, 17 борби и 9 асистенции.

С победата си над МУ „Шумен“ събра 15 точки (6 победи и 3 загуби) и заема 4-то място във временното класиране в регион Изток на ББЛ А група.