Мъжкият тим на „Шумен 61“ записа нова победа в А хандбалната група. В „Арена Шумен“ тимът се наложи над „Асти 91“ от Хасково с 38:16 (18:8). Със спечелените две точки шуменци поведоха еднолично във временното класиране на първенството, след като „Пирин“ Гоце Делчев загуби гостуването си на „Локомотив“ Горна Оряховица с 20:23.

Женският тим на „Шумен“ днес приключи участието си в първенството. Момичетата загубиха от „Бъки“ Габрово с 21:34 (12:16) и остават на пето място в класирането, извън плейофната четворка.

В мача срещу „Бъки“ дамите на „Шумен 98“ бяха в камерен състав без основните си състезателки – Ирене Иванова, Гергана Евтимова, Фатме Юксел, Кристина Иванова. Така освен девойките на клуба, цял мач игра Десислава Илиева, а на вратата бе помощничката й Виктория Георгиева.

В този двубой и двата отбора показаха много брак в играта си. До 4-ата минута нямаше нито едно попадение, а след това „Бъки“ взе аванс от два гола, който поддържаше през цялата първа част. В началото на второто полувреме тимът от Габрово организира няколко бързи и точно завършени атаки и поведе с десет гола 23:13, с което реши всичко в този мач.

На другия полюс днес бе мъжкият отбор на „Шумен“. Срещу „Асти“ шуменци нямаха затруднения и поведоха още в началото на срещата. Това даде възможност на треньора Чавдар Чернев да използва всичките си състезатели и да пробва различни схеми на игра. Много силен мач направиха двамата вратари на тима – Ивайло Костов и Хасан Хасанов. Отлично се включиха по-младите в състава – Андрей Жечев, Енгинджан Сали, Мартин Йорданов, Вилиян Негованов. Бе дадена почивка на опитните играчи, като от тях само Бранимир Балчев игра цял мач.

Още на полувремето шуменци си осигуриха комфортна преднина от 10 гола, а през втората част увеличиха преднината си. В атака хандбалистите от „Шумен“ изпробваха различни комбинации и направиха атрактивни изпълнения, а в защита стояха стабилно и не позволиха на хасковлии да стигат до голове.

Балчев стана голмайстор на мача с 10 попадения във вратата на „Асти“. Със 7 гола се отчете Кирил Савов, а по пет отбелязаха Стефан Ефтимов и Енгинджан Сали.