Участието на Роджър Федерер в първия турнир след завръщането му на корта приключи със загуба в четвъртфиналите. 39-годишният швейцарец имаше мачбол, но не се възползва и отстъпи с 6:3, 1:6, 5:7 на Николоз Басилашвили в Доха.

В полуфиналите грузинецът ще се изправи срещу Тейлър Фриц от САЩ, който се справи с Денис Шаповалов.

Федерер изглеждаше уморен по време на мача. В началото швейцарецът се възползва от грешките на съперника и спечели сета. Впоследствие Басилашвили вдигна темпото и това му донесе успех. Грузинецът играеше агресивно, а Федерер не успяваше да поддържа нивото.

В края швейцарецът имаше мачбол при 5:4, но Басилашвили устоя и проби в следващия гейм, след което затвори мача на свой сервис.

Следващата седмица Федерер ще участва в турнира от сериите "АТП 250" в Дубай.