С драма в края "Милан" стигна до важен гол на чужд терен в дуела с "Манчестър юнайтед". Мачът на "Олд трафорд" завърши 1:1, като италианският отбор попари съперника си с попадение в 92-рата минута.

Голът за "Милан" вкара Симон Кяер, а преди това 18-годишният Амад Диало беше дал преднина за "червените дяволи".

Реваншът от осминафиналите на Лига Европа е след седмица на 18 март.

"Милан" стигна заслужено до равенството, като тимът на Стефано Пиоли беше по-активен в началото. През първата част два гола на "росонерите" бяха отложени заради засада и игра с ръка.

"Юнайтед" изнесе играта в предни позиции и най-добрата възможност се откри пред капитана Хари Магуайър, който не успя да насочи топката в опразнената врата и отблизо стреля в гредата.

Диало се появи в началото на второто полувреме и се нуждаеше от пет минути, за да се разпише. Котдивоарецът, който вкара първи си гол за клуба, получи подаване от Бруно Фернандеш и с гръб към вратата отбеляза след удар с глава.

"Милан" не се предаде и дочака своя момент в 92-рата минута, когато Кяер засече топката с глава след изпълнение на корнер.