Лидерът във Висшата лига "Манчестър сити" продължи с уверения си поход към титлата и постигна нов успех, надигравайки "Фулъм" с 3:0. Визитата на "гражданите" в Лондон беше трудна само в първата част, но след паузата тимът на Пеп Гуардиола вкара три гола.

Точни бяха Джон Стоунс в 47-ата, Габриел Жезуш в 56-ата и Серхио Агуеро в 60-ата минута.

"Сити" постигна 22-и успех в 30 мача дотук в първенството, в 16 от тях тимът не е допуснал гол в мрежата си. "Гражданите" са убедителен лидер със 17 точки повече от "Манчестър юнайтед", но имат и два мача повече от градския си съперник. До края на сезона "Сити" се нуждае от 14 точки, за да бъде шампион.

"Фулъм" остава в зоната на изпадащите, като заема 18-о място.

Гуардиола направи седем промени в титулярния си състав, като изненада и с избора да играе с трима бранители. След като в предишните мачове той ротираше Джон Стоунс, Аймерик Лапорт и Рубен Диаш, сега тримата започнаха заедно. От първата минута на терена заедно стартираха Серхио Агуеро и Жезуш.

Почивка за "Сити" получиха ключови играчи като Кевин Де Бройне, Илкай Гюндоган, Рахим Стърлинг, Фил Фоудън и Александър Зинченко.

През първата част "Фулъм" предложи много енергична игра, опита да пресира, но не стигна до нищо кой знае колко опасно в атака. "Сити" срещаше известни проблеми и отправи само един точен шут.

След паузата "гражданите" поеха контрол над двубоя и само две минути след подновяването на играта поведоха. След центриране на Жоао Кансело от фаул Стоунс засече с крак и откри - 0:1. Централният бранител продължи силния си сезон, разписвайки се за четвърти път в последните 10 мача.

В 56-ата минута "Сити" вкара втори гол, когато Жезуш наказа груба грешка в защитата на "Фулъм".

Крайният резултат оформи Агуеро от дузпа в 60-ата минута. Аржентинецът прекъсна голова суша от 13 двубоя или 641 игрови минути. Последният му гол във Висшата лига беше през януари 2020 г. срещу "Шефилд" (преди 417 дни).

От тогава нападателят играе много рядко заради поредица от травми.