Проблемите на Григор Димитров принудиха бългаирна да се откаже от участието си на двойки на Мастърса в Маями.

Очакваше се българинът да се включи в схемата на двойки с добре познатия японец Кей Нишикори, но минути преди мача им, организаторите съобщиха за промяната.

Местата им заеха резервите Марсело Демолинер и Сантяго Гонзалес, а като причина за отказа бе посочен проблемът на Димитров с коремните мускули.

Именно травма бе и основната причина зад поражението на българина на сингъл, където отстъпи на Камерън Нори.

Иначе денят при мъжете премина с две руски побеид в лицето на Аслан Карацев и Андрей Рубльов.

Карацев надделя над състезаващия се за Казахстан Михаил Кукушкин с 6:4, 6:3 и за първи път в кариерата си достигна до трети кръг на Мастърс турнир.

Андрей Рубльов пък безпроблемно се справи с представителя на домакините Тенис Сандгрен и с бързо 6:1, 6:2 продължи напред, където по ирония на съдбата за четвърти път в рамките на месец ще трябва да играе срещу унгареца Мартон Фучович.

С победи в Мачми се поздравиха и останалите фаворити в лицето на Стефанос Циципас, Марин Чилич, Денис Шаповалов и Милош Раонич.