Европейският клубен шампион "Байерн" (Мюнхен) получи сериозен удар по амбициите си, след като остана без Роберт Левандовски за най-важната част от сезона. Нападателят получи контузия в мач на националния тим на Полша и ще отсъства един месец.

Полша победи Андора с 3:0, а Левандовски вкара два гола, но в същото време получи травма в коляното.

Нападателят, който е на 32 години, вече се е завърнал в Германия, където при обстойни прегледи е установена сериозността на контузията. Левандовски ще пропусне четвъртфиналните мачове в Шампионската лига на баварците с ПСЖ. Жребият събра двата финалиста от миналия сезон в най-интересната двойка от тази фаза.

Мачовете са на 7 и 13 април, като "Байерн" е домакин в първата среща.

Дотук през сезона Левандовски има впечатляващите 35 гола в 25 мача в Бундеслигата. Общо попаденията му за баварците през сезон 2020-21 са 42. Тимът е лидер в Бундеслигата с аванс от 4 точки пред втория "РБ Лайпциг".