Аделина Павлова и Христина Йовчева спечелиха сребърни медали за клуба по лека атлетика „Шумен“ от националното първенство по планинско бягане, което бе за всички възрасти и се проведе край София.

Аделина Павлова финишира втора при девойките до 20 г. на трасе от 5,2 км. Времето на шуменката е 30:43 минути. Христина Йовчева е втора при момичета под 16 г. Те бягаха 2 км, а лекоатлетката от Шумен завърши за 10:25 минути.

Силно състезание направиха и останалите лекоатлети на „Шумен“. Повечето от тях се наредиха сред първите осем финиширали.

Четвърто място зае Борис Генчев при момчета под 16 години на 2 км. Също четвърти е Атила Расим при юноши до 18 г. на 4 км. 5 място в изкачването по трасе от 5 км зае Андрея Стоянова при девойки до 20 години. Веселина Янкова е шеста на 4 км при девойки под 18 години. Шести е и Еркан Закир при мъже на 13 км.