Новак Джокович започна участието си на "Уимбълдън" с трисетова победа. Това бе първият му мач на трева за сезона и в него той се наложи с над представителя на домакините Джеймс Уорд с 6:0, 7:6 (3), 6:4.

Напрежението в Уорд си личеше и той не успя да спечели гейм в първия сет. Когато стигна до първия си гейм, трибуните избухнаха и зрителите станаха на крака. Това вдъхнови британеца и той изигра отличен втори сет, в който отстъпи след тайбрек. Един пробив пък бе достатъчен на Новак, за да си осигури третата част и да приключи мача след 2.03 часа игра.

Следващият съперник на защитаващия титлата си сърбин е Адриан Манарино от Франция, който на старта победи друг представител на домакините - Кайл Едмунд, с 6:2, 7:5, 6:4.

Сърбинът спечели 78 от 84-те си мача след последния си двубой в "Ол Ингланд Клъб" миналата година и сега се е запътил към историческо постижение. След четири поредни титли от Големия шлем днес той записа 29-а поредна победа на турнир от най-престижната верига.