Григор Димитров спечели първа победа от два месеца насам и преодоля първия кръг на "Уимбълдън". Най-добрият български тенисист се наложи над дебютанта от САЩ Бьорн Фратанджело с 6:3, 6:4, 6:2.

Димитров имаше нужда от 89 минути, за да прекъсне серията си от шест поредни загуби и пет последователни отпадания в първи кръг. Той не беше печелил мач от полуфиналите на турнира в Истанбул, но днес не срещна никакви трудности срещу Фратанджело, който максимално улесни задачата на хасковлията с припряната си игра.

Българският тенисист стартира с победа на "Уимбълдън" за шеста поредна година, а във втория кръг ще се изправи срещу победителя от мача между сърбина Янко Типсаревич и поставения под №16 Жил Симон от Франция.

Димитров сервираше стабилно и не даде нито една точка за пробив на 22-годишния Фратанджело, който заема 112-ото място в световната ранглиста и за пръв път в кариерата си преодоля квалификациите на "Уимбълдън".

Полуфиналистът от 2014 г. вкара 66% от първите си сервиси и загуби само 15 точки в своите подавания. В същото време той спечели 32 от 78-те точки, в които посрещаше, и реализира четири пробива при шестте възможности, които имаше.

Фратанджело имаше проблеми още в първия си сервис гейм, но спаси точка за пробива и измъкна подаването си. При 2:3 обаче американецът се пропука, след като при 15:15 направи двойна грешка, а след това - два непредизвикани пропуска.

Димитров контролираше играта от форхенд, а Фратанджело продължи да допуска доста неточности, което бързо сложи край на първата част.

Ситуацията не се промени и във втория сет. 22-годишният американец допусна пробив още в първия гейм, а 25-годишният българин нямаше проблем да запази аванса си до края със солиден начален удар.

В третия сет съпротивата на Фратанджело окончателно рухна. Той отново беше пробит на старта, а непредизвиканите грешки от ракетата му продължиха да валят и в петия гейм още веднъж загуби подаването си. С два пробива аванс Димитров спокойно взе следващите си два сервис гейма и приключи мача.

Българският тенисист завърши двубоя с 24 печеливши удара и 16 непредизвикани грешки, а съперникът му пласира един уинър по-малко и направи 18 грешки повече.