"Лудогорец" загуби с 1:3 от ПСЖ във втория си мач от груповата фаза на Шампионската лига, въпреки че отново демонстрира добра игра през голяма част от двубоя на Националния стадион "Васил Левски".

Гостите от Франция пък за пореден път демонстрираха, че се намират далеч от най-добрата си форма и бяха затруднени максимално от българския шампион.

"Орлите" поведоха в резултата още в 16-ата минута след красив гол на Натанаел от пряк свободен удар, но допуснаха обрат след голове на Блез Матюиди и Едисон Кавани на два пъти.

Преломният момент в мача дойде пет минути след второто попадение на парижани, когато тимът от Разград получи правото да изпълни дузпа. Козмин Моци я пропусна, а след това Кавани с второто си попадение реши всичко в двубоя.

В другия мач от групата "Арсенал" победи "Базел" у дома с 2:0 след голове на Тио Уолкът през първата част. Така "топчиите" и ПСЖ имат по четири точки, но френският клуб е с по-добра голова разлика. Българският и швейцарският шампион пък имат по-една точка, но играчите на Георги Дерменджиев са вкарала с едно попадение повече.

"Лудогорец" започна двубоя си днес със самочувствие, но постепенно съперникът му започна да владее по-породължително. Първото по-интересно положение в двубоя дойде след опасен удар на Едисон Кавани в шестата минута, който обаче се размина с целта.

В 13-ата минута "Лудогорец" организира хубава бърза атака, която завърши с шут на Анисе от около 18 метра, преминал високо над вратата. Две минути по-късно "орлите" организираха перфектна контраатака, при която трима играчи в зелено се озоваха срещу един защитники на парижани, но Вандерсон се забави с извездащия пас.

При тази атака обаче разградчани получиха право да изпълнят пряк свободен удар отдясно пред наказателното поле на ПСЖ. Зад топката застана Натанаел, който стреля перфектно в близкия ъгъл и направи безпомощен Алфонс Ареола.

След попадението играчите на Дерменджиев постепенно се прибраха в собствената си половина, но парижани по никакъв начин не ги затрудняваха с хаотичните си атаки. "Орлите" от своя страна очакваха своите възможности на контра и няколко пъти затрудниха сериозна противниковата защита.

В 28-ата минута Лукас Моура стреля остро по земя с диагонален шут, ной той мина встрани от вратата. В 41-ата минута ПСЖ създаде първата си по-добра атака и при нея изравни резултата. Марко Верати изведе перфектно Блез Матюиди на ръба на засадата, а той без проблеми прати топката покрай Владислав Стоянов.

Гостите от Франция започнаха много по-агресивно втората част и се настаниха трайно в половината на съперника си. Продължителната игра с топката пред наказателното поле доведе до две възможности пред Анхел ди Мария. При едната той прати топката на сантиметри от сглобката на врата с удар от дъгата, а при другата игра с по-слабия си десен крак и не затрудни Стоянов.

Натискът на парижани все пак даде резултат в 55-ата минута, когато Ди Мария центрира остро от пряк свободен удар, а Кавани засече неспасяемо в мрежата.

Четири минути по-късно "Лудогорец" можеше да изравни, след като получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Тиаго Мота срещу Марселиньо. Зад топката застана щатният изпълнител на "орлите" Козмин Моци, но той стреля без засилка и почти в центъра на вратата, с което улесни максимално Ареола и той спаси.

Този пропуск се оказа фатален за тима, след като при последвалата атака на ПСЖ "орлите" допуснаха трети гол. До него се стигна, след като Лукас напредна отдясно и стигна почти до аут линията, след което върна към връхлитащия Кавани, а той с прецизен удар прати топката във вратата на Стоянов.

Този гол успокои напълно парижани и те започнаха да играят много по-освободено, което доведе до няколко страхотни възможности за тях. При най-чистата от тях Кавани намери перфектно Матюиди, но той на скорост не успя да намери целта и ударът му мина встрани на вратата.

"Лудогорец" се съвзе от развоя на събитията около 70-ата минута и започна да прави опити за връщане в мача. Дерменджиев пусна в игра Джоди Лукоки на мястото на Вирджил Мисиджан, с което показа, че тимът му ще търси още голове до края.

"Орлите" обаче не стигаха до положения, а френският тим продължи да стои много стабилно и да разиграва със самочувствие. В 79-ата минута Кавани изпробва рефелекса на Стоянов след изпълнение на корнер, но българският вратар се намеси добре и изби. В крайна сметка повече попадения нямаше и резултатът се запази до последния съдийски сигнал.