Европейският вицешампион "Атлетико" (Мадрид) отново победи "Байерн" (Мюнхен) и оглави еднолично група D на Шампионската лига. "Дюшекчиите" спечелиха с 1:0 и нанесоха първо поражение на баварците под ръководството на Карло Анчелоти.

"Байерн" имаше осем победи в осем официални мача през сезона, но за втори пореден път загуби срещу тима на Диего Симеоне на "Висенте Калдерон". През април "Атлетико" отново спечели със същия резултат в Мадрид в полуфиналите на турнира.

Яник Ферейра Караско отбеляза единственото попадение през първото полувреме, в което мадридчани се представиха много силно и заслужено взеха преднина. През втората част те можеха да увеличат аванса си, но Антоан Гризман пропусна дузпа.

Мачът започна с двуостра игра и няколко положения пред двете врати. В 10-ата минута Фернандо Торес се освободи от Хави Мартинес в наказателното поле, но се забави в опита да си осигури позиция за удар и беше блокиран.

Три минути по-късно Томас Мюлер получи технично подаване от Тиаго Алкантара и стреля от воле, но Ян Облак спаси. В 20-ата минута Караско направи добър пробив към наказателното поле и стреля по диагонала. Мануел Нойер обаче отрази удара.

В средата на първата част гредата спаси "Байерн" след удар с глава на Торес, а след това при добавката си не успя да затрудни Нойер. В 34-ата минута испанският нападател отново се озова на позиция за изстрел и беше близо до целта, но прати топката встрани.

По-силната игра на "Атлетико" даде резултат само минута по-късно. Караско отново напредна вляво от вратата, стреля по диагонала с левия крак и с помощта на страничната греда даде аванс на "Атлетико".

Пет минути преди края на полувремето пред Франк Рибери се откри шанс да изравни, но французинът не се възползва от добро подаване на Роберт Левандовски.

В началото на втората част и Мюлер пропуска добра възможност след удар с глава, който премина малко встрани от дясната греда. В 55-ата минута и Ян Облак се намеси добре след мощен шут на Алаба.

"Атлетико" на свой ред имаше възможности да реши мача с второ попадение, но първо Нойер спаси изстрел на Караско, а след това Антоан Гризман отправи неточен удар с глава от чиста позиция.

В 83-ата минута "дюшекчиите" стигнаха до най-добрия си шанс да поведе с 2:0. Артуро Видал фаулира Фелипе Луиш в наказателното поле, но Гризман нацели гредата при изпълнението на отсъдената дузпа. Все пак домакините успяха да удържат аванса си до края на двубоя.

С този успех "Атлетико" събра шест точки и поведе с три пред "Байерн", който е на втора позиция. В другия мач от групата "Ростов" и ПСВ (Айндховен) взеха първи точки след равенство 2:2 в Русия.

В друг зрелищен мач тази вечер шотландският първенец "Селтик" спря победната серия на "Манчестър сити" под ръководството на Пеп Гуардиола след равенство 3:3.

"Гражданите" спечелиха десет победи в първите си десет официални мача след назначаването на испанеца, но днес не успяха да направят обрат, след като три пъти повеждаха в резултата.

Муса Дембеле изведе "Селтик" напред още в третата минута, а само девет по-късно Фернандиньо изравни. В 20-ата минута "детелините" отново поведоха след автогол на Рахим Стърлинг, който обаче успя да се реваншира с гол в правилната врата в 28-ата минута.

Само две минути след началото на втората част Дембеле за трети път даде аванс на шотландския тим, но равенството пак беше бързо възстановено с попадение на Нолито в 55-ата минута.

За разлика от "Сити", "Барселона" стигна до обрат срещу "Борусия" (Мьонхенгладбах) в другия мач от група С. Каталунците губеха с 0:1 до 65-ата минута след гол на Торган Азар, но спечелиха 2:1 с попадения на Арда Туран и Жерар Пике.

След вторите мачове начело в групата е "Барселона" с шест точки, следван от "Манчестър сити" с четири. "Селтик" има една, а "Борусия" все още е без точка.