"Левски" отпадна от турнира за Купата на България, след като допусна загуба с 2:3 от "Черно море" в мач от осминафиналите, който се игра на стадион "Георги Аспарухов".

"Моряците" поведоха с 2:0 през първата част след голове на Александър Цветков и Бакари, но след почивката сините се върнаха в мача с попадения на Бабатунде Адениджи и Димитър Пиргов. Гостите стигнаха до победата , след като в първото продължение Цветков се разписа за втори път.

Двубоят бе дебютен за Елин Топузаков, който наследи Люпко Петрович на треньорския пост на домакините. Наставникът на варненци Георги Иванов - Гонзо пък се върна за първи път на "Герена", откакто напусна столичния клуб през май.

Гостите започнаха отлично срещата още в третата минута Александър Цветков бе оставен непокрит и даде аванс на "моряците". Сините се опитаха да отговорят веднага, но силен удар на Мехди Бурабия мина покрай вратата в 15-ата минута, а малко след това Антонио Аниете пропусна от добра позиция.

В 29-ата минута Бабатунде Адениджи бе изведен чудесно от Франси Нар, но нямаше късмет и последвалият му удар срещна левия страничен стълб. Това се оказа повратен момент в мача, тъй като две минути по-късно "Черно море" удвои преднината си.

Бакари се възползва от колективна грешка в защитата на сините, пробяга 40 метра с топката, след което с хубав изстрел я прати в мрежата на Боян Йоргачевич. Последваха два пропуска на Адениджи, който два пъти прати топката в аут от отлични позиции.

В началото на втората част "моряците" стояха по-добре от съперника си на терена, но постепенно домакините поеха инициативата, а играта им се раздвижи след влизането на Божидар Краев на мястото на Роман Прохазка.
Вратарят на варненци Пржемисъл Коварж два пъти спаси чудесно след удари на Антонио Аниете и Димитър Пиргов с глава.

В 62-ата минута, макар и с малко късмет, "Левски" стигна до заслужен гол. Мехди Бурабия стреля, топката рикошира в защитник на гостите и попадна в Адениджи, за когото не бе проблем да я прати в мрежата. В 79-ата минута Коварж се намеси неубедително и позволи на Веселин Минев да стреля, но веднага поправи грешката си и изби в корнер.

При последвалото центриране стражът обаче излезе неразчетено, а топката попадна в Пиргов. Той стреля към вратата, а Михаил Венков не успя да блокира удара и така резултатът бе изравнен. Сините можеха да стигнат до пълен обрат в редовното време, но вратарят на "моряците" спря удари на Адениджи и Краев, като във втория случай нападателят на сините бе останал очи в очи с него.

В продълженията сините започнаха по-силно, а пропуски направи резервата Хеан Деса. След това обаче се стигна до 101-ата минута, когато Симон Сандберг изпусна Цветков и той с техничен удар прехвърли Йоргачевич, за да изведе "моряците" напред.

До края на двубоя сините се хвърлиха в атака, но най-доброто положение, до което стигнаха бе удар на Краев в 113-ата минута, но той бе избит от Коварж.