Григор Димитров стартира по най-добрия начин участието си на Australian Open, след като спечели в три сета двубоя си с Кристофър О`Конъл от първия кръг.

Българинът имаше нужда от малко над два часа, за да се наложи със 7:6 (2), 6:3, 6:3 над 22-годишния австралиец, който участваше в турнира с "уайлд кард".

Димитров изигра добър мач, а най-впечатляващият показател от статистиката му бяха спечелените точки при първи сервис - 46 от 47. Хасковлията записа 15 аса, направи три пробива при 13 възможности и не допусна нито един път съперникът му да стигне до такава. Димитров завърши с 35 успешни удара срещу на 20 съперника и направи 33 непредизвикани грешки, докато О`Конъл сбърка 46 пъти.

Във втория кръг хасковлията ще се изправи срещу 105-ия в световната ранглиста кореец Хюн Чун, който също записа бърза победа с 6:2, 6:3, 6:2 над аржентинеца Ренцо Оливо.

Днес българинът срещна леки трудности само в първия сет, когато пропусна пет възможности за пробив и така позволи на съперника си да доведе нещата до тайбрек. В него обаче Димитров бе безкомпромисен и даде само две точки на съперника си. Представянето на хасковлията на сервис бе впечатляващо и той бе стопроцентов при точките след вкаран първи сервис.

Тази тенденция продължи и през втората част и той за пръв път загуби при първо свое подаване чак в шестия гейм. Димитров обаче започна ударно сета и проби още на старта му, след което без проблеми задържа преднината си. О`Конъл също печелеше сервис геймовете си, но в тях съперника му не се напрягаше излишно. При 5:3 и подаване на австралиеца обаче, Димитров поведе с 40:0 и след два пропуснати сетбола, все пак затвори частта.

Третият сет започна с размяна на геймове, но интригата в мача на практика приключи, след като българинът проби за 3:1. След това двамата тенисисти само доиграваха мача, а Димитров не позволи на съперника си да мисли за обрат. При 5:3 15-ият в основната схема спечели подаването си на нула и така сложи точка на спора.