"Барселона" оглави класирането в Испания, след като победи с 2:1 като гост "Атлетико" (Мадрид) в дербито на 24-ия кръг.

Подобно на миналия си двубой срещу "Леганес", каталунците отново спечелиха с късен гол на Лионел Меси. Преди това Рафиня изведе шампионите напред в резултата, а Диего Годин изравни след само шест минути.

След успеха играчите на Луис Енрике събраха 54 точки, с две повече от "Реал" (Мадрид) и "Севиля". Вечният им съперник обаче е с цели два мача по-малко. "Атлетико" пък остава на четвърта позиция с 46 точки.

Двубоят започна динамично и двата тима си размениха по няколко добри атаки. В началните минути каталунците владееха по-продължително, докато мадридският тим изчакваше на контра. Постепенно обаче играчите на Диего Симеоне се активизираха и притиснаха съперника си.

Гризман отправи два хубави изстрела, но в единия случай шутът му бе блокиран от Юмтити, а в другия Тер Стеген демонстрира невероятен рефлекс и изби топката, която летеше право в горния десен ъгъл. Първата опасна ситуация пред гостите дойде след комбинация между Неймар и Меси, която завърши с изстрел в Облак, а при добавката Луис Суарес не бе точен.

В 38-ата минута съдията Матеу Лаос отсъди спорно нарушение на Савич срещи Суарес на границата на наказателното поле. Меси насочи прецизно и силно в далечния горен ъгъл, но Облак демонстрира класа и изби.

Второто полувреме също започна двуостро, но никой от съперниците не успяваше да стигне до чисто положение. В 64-ата минута "Барселона" все пак стигна първи до гол. Луис Суарес задържа топката, при опита му за удар тя отскочи от защитник и попадна на крака на Рафиня, който насочи ниско и неспасяемо по диагонала.

"Дюшекчиите" отговориха по най-добрия начин и само шест минути по-късно Годин изравни с глава, след като засече топката на първа греда след центриране от пряк свободен удар на Коке.

По-настойчивата игра на "Барселона" в заключителните минути даде резултат в 86-ата минута, когато топката неочаквано попадна в Юмтити в наказателното поле. Той продължи към Суарес, а той подаде на Меси. Аржентинецът не успя при първия си изстрел, но получи шанс за добавка и този път не сбърка, оформайки крайния резултат.