ЦСКА-София този път бе разгромен от "Рома" - 1:5, след отличните резултати през миналата година - 0:0 и 3:1. "Вълците" направиха обрат в откриващия кръг на новия турнир Лига на конференциите.

Положението в група С стана интересно - в другия двубой норвежкият "Бодо Глимт" разби "Зора" (Луганск) с 3:1.

Началото бе равностойно. И отлично за българския представител - след добро разиграване Греъм Кери си проправи път отляво пред вратата на италианския тим и с левия крак от малък ъгъл опъна мрежата - 1:0. Гол, подобен на този срещу "Виктория" (Пилзен).

ЦСКА-София, лишен от куп титуляри във всички фази заради контузии и наказания, продължи да се противопоставя добре. Имаше и атаки, удари, корнери...

Постепенно обаче се огъна - твърде много.

В 25-ата минута Лоренцо Пелегрини заби чуден гол с прехвърлящ удар от около 20-ина метра. Беше оставен доста свободен обаче - спря си топката, тя тупна и капитанът зрелищно порази Густаво Бусато.

Имаше и други ситуации пред бразилския вратар. При една от тях и Ел Шарауи бе точен с прекрасен удар - 2:1. Пак без опека. Тук сигналът на съдията за край на първото полувреме спаси "червените".

След почивката обаче "Рома" не показа милост. Домакините започнаха с доста променен състав спрямо този в Серия А, но от скамейката влязоха големи звезди.

ЦСКА-София отново опита изстрели, които вратарят Руи Патрисио отрази. А след малко повече от час игра Пелегрини се разписа още веднъж - 3:1.

До края бе въпрос само докъде ще спре "Рома". В 82-ата Крис Смолинг прати топката в гредата и Джанлука Манчини се възползва при добавката. Малко след това и привлеченият от "Челси" Тами Ейбрахам оправда влизането си като смяна - 5:1 в 84-ата.

Малко преди това Яник Вилдсхут, който минути по-рано получи жълт картон, направи глупаво нарушение със задържане на съперник и пое към съблекалнята. Така 13 минути ЦСКА-София игра с човек по-малко.

Логична загуба, но сега важен за тима на Стойчо Младенов е следващият мач - домакинство на "Бодо Глимт" след точно две седмици.