Българският атлет Тихомир Иванов спечели сребърен медал в скока на височина от Диамантената лига в Рабат. Той преодоля 227 сантиметра от втория опит.

Със същия резултат завършиха още двама атлети - Роби Грабарз от Великобритания и Джанмарко Тамбиери от Италия. Тримата разделиха второто място.

Победител стана украинецът Андрий Проценко. От последния си трети опит той се справи с 229 сантиметра, който го изпрати на върха.

В края на юни Иванов за първи път скочи 230 сантиметра. Той го постигна на европейското отборно първенство

22-годишният лекоатлет записа най-добър опит от 230 сантиметра. Той достигна тази граница за втори път във Вааза, Финландия. Пет дни по-късно го направи и в турнира "Златен шпайк" в Острава, част от сериите IAAF World Challenge.