Женският национален отбор по волейбол допусна трета загуба от шест мача в Гран при. Българките отстъпиха с 2:3 (24:26, 25:22, 18:25, 35:33, 7:15) от Пуерто Рико в среща от втората група.

Те спечелиха най-дългия гейм дотук в надпреварата с 35:33 след 45 минути игра. В предния си мач при победата с 3:1 срещу Канада отборът, воден от Иван Сеферинов, се наложи и в още два много дълги гейма - с 31:29 и 30:28.

България е на петото място с 11 точки преди последния мини турнир в Опатия, Хърватия тази седмица. В челото са Южна Корея с 16 точки, Полша с 15 и Германия с 14.

Българките два пъти успяваха да изравнят срещу Пуерто Рико. В тайбрека обаче съперникът натрупа преднина и уверено стигна до победата.

Най-резултатна в мача стана Гергана Димитрова с 26 точки, а Мирослава Паскова завърши с 21. За Пуерто Рико Карина Окасио направи 25, а Дали Сантана - 20.