Григор Димитров ще се изправи срещу световния номер 1 Рафаел Надал в четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Шанхай. Това ще бъде втората им среща в рамките на последната седмица и общо единадесета в историята на съперничеството им.

Надал преодоля третия кръг след безапелационна победа срещу италианеца Фабио Фониин. Световният номер 1 имаше нужда от едва 62 минути за успеха с 6:3, 6:1. В първия си мач водачът в основната схема надигра Джаред Доналдсън с 6:2, 6:1 за 55 минути.

Григор Димитров също премина скоростно през третия кръг. След като в първия си мач спаси три поредни мачбол и направи инфарктен обрат срещу Райън Харисън, тази сутрин българският тенисист показа отлична игра срещу полуфиналиста от "Уимбълдън" Сам Куери - 6:3, 7:6 (3) за 80 минути.

Надал е спечелил девет от досегашните си десет мача с Димитров. През уикенда двамата се изправиха в битка за място на финала в Пекин. Испанецът се наложи с 6:3, 4:6, 6:1 по пътя към шестата си титла през 2017 г. и общо 75-а в кариерата си.

Димитров и Надал ще се срещнат за трети път през този сезон. Първият беше епичният им полуфинал на Australian Open, когато носителят на 16 титли от Големия шлем триумфира драматично след 6:3, 5:7, 7:6 (5), 6:7 (4), 6:4.

Единствената победа на българския тенисист беше в четвъртфиналите на турнира в Пекин през 2016 г. Тогава той спря серията от седем поредни загуби срещу испанеца след успех с 6:2, 6:4.