Носителят на трофея "Ювентус" започна защитата на Купата на Италия с рутинна победа с 2:0 срещу "Болоня". "Старата госпожа" се класира за четвъртфиналите, където ще срещне победителя от двубоя между "Аталанта" и "Каляри".

Федерико Бернардески даде аванс на "Ювентус" още в деветата минута, а 18-годишният юноша на клуба Мойс Кийн добави второто попадение четири минути след почивката.

Масимилиано Алегри даде почивка на част от основните си играчи като Кристиано Роналдо и Пауло Дибала. Левият бек Леонардо Спинацола записа дебют, а Кийн изигра първия си мач като титуляр.

Останалите в стартовия състав на "Ювентус" бяха Войчех Шчесни, Джорджо Киелини, Леонардо Бонучи, Матиа де Шилио, Сами Кедира, Емре Джан, Миралем Пянич и Дъглас Коста.

Гостите поведоха след девет минути игра след грешка в защитата на "Болоня". Вратарят Анжело да Коста си попречи с Данило и изпусна топката, а Бернардески се възползва и отбеляза.

"Ювентус" доминираше изцяло, а "Болоня" не създаде нищо интересно пред вратата на Шчесни. Гостите пропуснаха да увеличат аванса си през първото полувреме, но само четири минути след почивката стигнаха до втори гол.

Коста опита центриране, което беше блокирано, но топката стигна до Кийн, който веднага я насочи във вратата.