„Манчестър сити" се върна на първото място във Висшата лига след рутинна победа с 2:0 срещу запътилия се към изпадане "Фулъм". Шампионите събраха 77 точки и поведоха с една пред "Ливърпул" при равен брой изиграни срещи - по 31.

Тимът на Пеп Гуардиола постигна седма поредна победа в първенството и 11-а в последните 12 кръга. С днешния успех "гражданите" поставиха под напрежение "Ливърпул", който има тежко домакинство на "Тотнъм" в неделя.

За 22-и път от началото на сезона се стига до смяна на водачеството във Висшата лига. Миналия сезон, когато "Манчестър сити" стана шампион с рекорден брой точки, победи и аванс пред втория, смените на върха бяха само три.

"Фулъм" записа осмо поредно поражение и скоро ще се прости с елитния си статут. Тимът, воден от Скот Паркър, е предпоследен в класирането със 17 точки. Лондончани са на цели 13 точки от спасителната 17-а позиция.

"Сити" изнесе лекция на "Фулъм" през първото полувреме на "Крейвън котидж". Гостите започнаха във вихрено темпо и още до почивката отправиха 18 удара и изпълниха шест корнера.

И двата гола паднаха през това първо полувреме, като дойдоха след грешки на "Фулъм" при разиграването на топката пред собственото наказателно поле.

Още в петата минута Кевин де Бройне пресече лош пас на Тимъти Фосу-Менса и подаде към Агуеро. Аржентинецът продължи вдясно към Бернардо Силва, който с чудесен удар с левия крак намери долния далечен ъгъл от границата на наказателното поле.

В 27-ата минута Бернардо Силва отне топката на левия фланг след слабо подаване назад на Джо Брайънт. Португалецът намери Агуеро, който се измъкна между трима бранители в наказателното поле и технично насочи топката покрай вратаря Серхио Рико.

През втората част играчите на "Сити" контролираха спокойно мача и запазиха преднината си. Те пропуснаха няколко добри ситуации за трето попадение, но в същото време не допусна сериозни опасности пред Едерсон.

За целия мач футболистите на "Фулъм" не отправиха точен удар, а опитите им за отбелязване на гол бяха едва пет.

Лондончани поставиха рекорд за поредни мачове с два или повече допуснати гола в историята на Висшата лига - 12. Последната по-лоша серия е 14 поредни двубоя на "Нюкасъл" в старата Първа дивизия през 1977 г.