Баскетболният представителен отбор на „Шумен“ изгуби битката с тима на Икономически университет Варна за бронзовите медали в А група за сезон 2018/2019. В трети мач от серията „Шумен“ днес бе победен във Варна от ИУ със 72:67 и остава на четвърто място в крайното класиране.

Подобно на предишните две срещи, двата отбора изиграха равностоен мач, като домакините от Варна успяха да спечелят днес едва в заключителните минути на последната четвърт на двубоя.

За „Шумен“ Антон Диков отбеляза 22 точки, Кирил Кирилов добави 15 точки и 9 борби, а Николай Леков се отчете с 10 точки.

Николай Георгиев отбеляза 21 точки за ИУ и записа 13 борби, Мартин Коцев завърши с 13 точки и 10 борби, 16 точки добави Цветомир Куртев.