Холандия достигна финала в Лигата на нациите. "Лалетата" направиха пълен обрат за 3:1 срещу Англия след продължения.

Воденият от Роналд Куман отбор се възползва отлично от няколко много груби грешки на защитата на съперника. Във финала "лалетата" ще се изправят срещу домакина Португалия, който се наложи с 3:1 срещу Швейцария.

Двубоят в Гимараеш беше вълнуващ, като премина през различни интересни моменти. Първото полувреме беше равностойно, като двата отбора се стремяха да атакуват често, а англичаните успяха да поведат.

В 30-ата минута Матайс де Лихт извърши нарушение в наказателното поле и Маркъс Рашфорд изпълни точно дузпата, за да даде преднина на отбора си.

След почивката холандците заиграха много по-добре и създадоха много възможности. В 73-ата минута Де Лихт засече с глава центриране от дясно, за да изравни.