9 златни, 10 сребърни и 3 бронзови медала е равносметката за бойците на СК „Шуменска крепост“ от държавното първенство по кик бокс в стиловете К-1 и лоу кик.

Надпреварата, която се организира от Българска конфедерация по кикбокс и муай тай, се проведе в зала „Арена Шумен“ и в нея участваха над 190 състезатели от 30 клуба от страната.

Шампионски титли от първенството за шуменския клуб завоюваха Полина Галинова и Виктор Иванов в стил К-1. В стил лоу кик златни медалисти са: Пламен Борисов, Иван Иванов, Даяна Кънчева, Павлина Димитрова, Велизар Димов, Георги Атанасов и Добромир Петров.

Със сребърни медали в стил К-1 се окичиха Никола Николов и Сава Карастоянов, а в лоу кик вицешампиони станаха: Денислав Русев, Трифон Матеев, Боян Николов, Илиян Данчев, Марио Иванов, Мариян Петков, Десислава Ганчева и Хасан Алпер.

С бронзови отличия от първенството си тръгнаха Йордан Стоянов, Станислав Страхилов и Християн Станчев в стил лоу кик.

Бойците на шуменски клуб бяха водени на това състезание от треньорите Галин Методиев и Християн Тотев.

В отборното класиране в стил лоу кик СК „Шуменска крепост“ спечели първото място, а в стил К-1 – второто.