"Лудогорец" постигна втора поредна победа в Първа лига, надигравайки с 4:1 "Черно море" в мач от третия кръг на първенството. Деветкратният първенец събра шест точки и излезе на втора позиция зад ЦСКА.

Точни за "Лудогорец" на "Тича" бяха Алекс Сантана, Клаудиу Кешеру, Жоржиньо и Ихиньо Марин. За "Черно море" се разписа Матиас Курьор.

Интригата в двубоя се задържа до края на първото полувреме, когато резултатът беше 1:1. Алекс Сантана изведе "Лудогорец" напред в шестата минута, но Куриьор изравни след 25 минути игра.

В края на първото полувреме завърналият се в титулярния състав Кешеру вкара втори гол, с който изведе шампионите напред.

След паузата "Лудогорец" беше по-активният отбор и изпозлва положенията, които създаде. В последния четвърт час шампионите вкараха още два гола чрез резервите Жоржиньо (74') и Ихиньо (88'), за да оформят крайния резултат.

През следващата седмица "Лудогорец" посреща "Мидтиланд" в мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига.