15 златни, 6 сребърни, 7 бронзови медала завоюваха бойците на СК „Шуменска крепост“ на държавното първенство по кик бокс в стил лоу кик, което се проведе в Шумен през изминалите три дни.

28-те отличия донесоха и отборната купа на домакините от „Шуменска крепост“. Вторто място остана за вечния им съперник „Боил“ от Варна, трети се наредиха с състезателите на „Армеец“ София.

Надпреварата по кик бокс, състояла се на два ринга в зала „Плиска“ бе една от най-силните и масови досега, провеждани в Шумен. Участие в състезанието заявиха 356 бойци от 56 клуба в страната, изиграха се близо 140 срещи. Заради ограниченията, свързани с Covid 19 публика в залата не се допускаше и  около ринговете бяха само съдиите, бойците и треньорите им.

„Стана много силно състезание. Шумен сякаш като магнит привлича с всяка изминала година все повече бойци. Благодаря на всички състезатели и треньори за търпението, което проявиха и се съобразиха с всички наложени ограничения заради пандемията. Забраните усложниха донякъде организацията, но за поредна година СК „Шуменска крепост“ и приятелите на клуба направиха, така че първенството да е на високо ниво“, каза за ШУМ.БГ треньорът Галин Методиев.

Методиев, заедно с помощниците си Ани Тотева, Игор Бейрбара, Християн Тотев, Иван Иванов, Фахри Фахрединов имаха нелеката задача, освен да направят добра организация, да изведат до победите състезателите на СК „Шуменска крепост“.

За шуменския клуб златни медали спечелиха: Слав Артьом, Тимур Иванов, Мариян Петков, Ивайло Георгиев, Никола Николов, Полина Галинова, Велизар Димов, Павлина Димитрова, Йолина Димитрова, Маргарита Парпулова, Анатоли Антоха, Алексей Чилей, Никол Мартинова, Алпер Хелин, Мирослав Атанасов.

Със сребърни медали се окичиха: Мирослав Парпулов, Десислава Ганчева, Георги Атанасов, Димитър Стоянов, Ростислав Русев, Дарио Петромилов.

Бронзови медалисти от първенството са: Виктор Иванов, Йордан Стоянов, Хасан Алпер, Атанас Атанасов, Габриела Климентова, Иван Райчев, Петър Бончев.

По време на първенството СК „Шуменска крепост“ получи и още една награда. Тя бе за най-успешен клуб за изминалата 2020 година в ринговите  стилове - лоу кик, фул контакт и К-1, през изминалата година. Купата бе връчена на председателя на клуба и старши треньор на тима Галин Методиев от президента на федерацията по кик бокс и муай тай Галин Димов. Наставникът на шуменци бе удостоен и с почетен плакет за принос към развитието на кикбокса в страната.