Михаил Вълковски от спортен клуб по лека атлетика в Нови пазар спечели златния медал в дисциплината 3000 м стипълчейз на провелия се в София Национален шампионат юноши и девойки под 20 г.

Вълковски пробяга дистанцията за 10,11,76     минути, като остави далеч след себе си останалите участници. Вторият в бягането Павел Здравков от Атлетик 90-Луковит завърши за 10,36,53 минути.

На шампионата два сребърни медала спечелиха девойките на СКЛА “Шумен”. 16-годишната Аделина Павлова е втора в бягането на 1500 метра с време 4,50,05 минути. Шампионка е Светлозара  Грозданова от СК Свети Георги с време от 4,49,07 мин. Аделина пробва силите си и на дистанция от 3000 м гладко бягане, където завърши 4-та.

Вторият медал за шуменския клуб по лека атлетиа донесе Екатерина Миронова. Тя финишира втора в бягането 3000 м стипълчейз при девойките с време  13,25,99. Първа е Аника Атанасова от Средногорски атлет-Пирдоп с време 11,17,90 мин.