България загуби и втория си мач от предварителната олимпийска квалификация в Истанбул, този път от домакините от Турция. Нашите отстъпиха с 66:104 на селекцията на Ергин Атаман, в която личаха имената на трима баскетболисти от НБА - Алперен Шенгюн (Хюстън), Фуркан Коркмаз (Филаделфия) и Йомер Юртсевен (Юта).

Това поражение на практика сложи край на шансовете на нашите за излизане от групата и така последната среща с Исландия във вторник вечер ще бъде чисто протоколна.

Домакините се откъснаха напред с 15 точки още през първата част (13:28), а във вторите 10 минути българите реализираха едва 9, за да се оттеглят на почивка с изоставане от 22:52.

Нито минута за националите не записа Брендън Йънг. Натурализираният американски гард бе сред най-добрите при загубата с продължение от Украйна, но получи удар в коляното в края на мача и вероятно поради тази причина не игра днес.

Третата четвърт бе равностойна и високорезултатна, като турците добавиха още три точки към аванса си след нейния край - 48:81, a в оставащите 10 минути турците преминаха кота "100", за да фиксират резултата при последната сирена на 66:104.

Алекс Симеонов вкара 20 точки за България, а Иван Алипиев добави 18. Коркмаз (14), Шенгюн (13) и Юртсевен (11) птк бяха най-добрите за победителите.

Юношите до 16-годишна възраст пък загубиха финала на Европейското първенство за Дивизия "Б" - 67:85 срещу Хърватия, но така или иначе вече си бяха осигурили промоция за елитната Дивизия "А".

Михаил Калинов и Калоня Колев вкараха по 12 точки за отбора на Стойо Чолаков, Ивайло Скрински добави 11, а Александър Божков - 10.