България записа втора победа в група В на Европейското първенство по волейбол, което се провежда в Италия, България, Република Северна Македония и Израел. Националите надделяха над Украйна с 3:1 гейма. С успеха си момчетата на Пламен Константинов излязоха на второ място във временното класиране в групата.

Пламен Константинов направи една промяна в стартовия състав в сравнение с мача с Финландия, като на мястото на Денис Карягин срещата започна Александър Николов. България започна с Николай Колев, Мартин Атанасов, Георги Сеганов, Алекс Грозданов, Цветан Соколов, Александър Николов и либеро Теодор Салпаров.

След едно изравняване в началото на мача украинците реализираха три поредни точки след добра атака, грешка на Цветан Соколов на мрежата и ас на Иля Ковалов и поведоха с 4:1, а след това и с 6:2. Националите ни допускаха доста грешки, което позволи на гостите да поведат с 6 точки при 17:11. Българите успяха да реализират три поредни точки и да намалят пасива си до 3 точки – 17:20, но украинците спокойно взеха гейма с 25:20 след ас на Олег Плотнитский.

България стартира отлично втория гейм и поведе с 4:1, но позволи на украинците да изравнят при 5:5. Последва още едно изравняване, след което с добра игра на мрежата българите поведоха с 2 точки – 8:6. След отлична атака на Николай Колев и отсъдена носена топка на украинците домакините дръпнаха с 3 точки – 13:10, а малко по-късно след страхотна атака на Мартин Атанасов и с 4 точки – 15:11. След 15:12 българите показа много добра игра и вкараха три поредни точки и поведоха с 6 точки – 18:12. В края на гейма "трикольорите" направиха още една серия от три точки и взеха втората част с 25:17 и изравниха резултата.

В началото на третия гейм българите продължиха с добрата си игра и още в началото поведоха с 4:1, а малко по-късно след грешка в атака на украинците със 7:3. Избраниците на Пламен Константинов продължиха да увеличават преднината си, която стана 6 точки при 11:5 след атака по блокадата на Александър Николов. След грешка на сервиз на българите и точка от начален удар на украинците, гостите успяха да намалят изоставането си до 2 точки – 11:13. След три поредни точки на Мартин Атанасов – две в атака и една при блокада, България поведе със 7 точки при 19:12. Украинците веднага успяха да реализират три точки и намалиха изоставането си до 4 точки – 15:19, а малко по-късно и до 2 точки – 18:20. "Трикольорите" обаче показа страхотна игра и след ас на Александър Николов и блокада на Георги Сеганов взеха гейма с 25:20.

Домакините продължиха с отличната си игра и през четвъртата част. Още в началото те поведоха последователно с 4:1 и 7:2. Разликата за България стана 6 точки при 9:3. Украинският тим успя на два пъти да намали пасива си до три точки при 8:11 и 11:14, но българските волейболисти отново дръпнаха с 6 точки при 17:11. В края на гейма гостите намалиха пасива си до две точки при 19:21 след грешка в атака на домакините. "Трикольорите" пропуснаха три мачбола, но успяха да вземат четвъртата част с 25:23 и съответно мача с 3:1.

Словения е начело в групата с 3 победи от 3 мача, 9 точки в актива си и 9:1 геймово съотношение. Втори е тимът на България (3 мача) с 6 точки и 7:3 геймово съотношение. Трета е Хърватия (2 мача) с 5 точки и геймово съотношение 6:2, следвана от Финландия (3 мача) с 3 точки и 4:6 геймово съотношение, Испания (3 мача) с 3 точки и 3:7, и Украйна (2 мача) с 1 точка и геймово съотношение 3:6.

Утре надпреварата продължава с нови два двубоя. От 17:30 часа играят Испания и Финландия, от 20:30 часа България среща тима на Хърватия.