Александър Везенков записа най-силното си включване в състава на Сакраменто в NBA като играни минути и точков актив, а Кингс победиха драматично Лос Анджелис Лейкърс в своята зала - 132:127 след овъртайм.

Четирите четвърти завършиха 115:115, а Саша получава очевидно все повече доверие в новия му отбор. Българската баскетболна звезда игра общо 18 минути, което го нарежда като №7 в ротацията на Сакраменто - извън титулярната петица и само след Малик Монк (24 минути) от тези, които стават от скамейката.

Везенков се появи на игрището за първи път 5:49 минути преди края на първата част, заменяйки Д`Арън Фокс, когато домакините вече трупаха аванс.

Десет секунди по-късно вкара и първите си точки след зрелищен але-уп, като топката му бе подадена идеално от Домантас Сабонис.

До края на тази четвърт Саша записа две борби в защита, блокира отлично опит от тройката на Руи Хачимура, вкара и първата си тройка.

В третата четвърт се появи отново на игрището, този път на мястото на Кийгън Мъри. Почти веднага наниза нова тройка, а Сакраменто уверено водеше.

Но при почти изравнен резултат в началото на четвъртата част, българинът отново се появи в игра. И 11 минути преди края направи важна борба в нападение, вкара в коша, а и спечели нарушение, което му донесе заставане на фаула - и още една точка. С нея Кингс поведоха с 90:86, но само минута по-късно Лейкърс за първи път в мача излезе напред.

До края бе инфарктна гонитба точка за точка, а 12 секунди преди сирената ЛеБрон изравни за 115:115.

Везенков не влезе на терена в овъртайма, изнесен изцяло от петимата основни играчи на Сакраменто.

Те надделяха над славния съперник, а най-резултатен бе Фокс, който завърши с 37 точки. Антъни Дейвис вкара 30 за Лейкърс, а ЛеБрон завърши с 27.

Статистиката на Везенков:

18 минути на игрището (най-много от трите му мача през сезона досега), 11 точки (също най-добро постижение), 4 рибаунда, 1 асистенция и 1 блок. Саша стреля 4/10 успешни опита за 2 т. и 2/6 от тройката.

Сакраменто е 2-1 на старта на сезона, след като спечели гостуването си на Юта и загуби драматично у дома от Голдън Стейт. Следващата среща е пак с Уориърс, на 2 ноември сутринта наше време, в залата на Голдън Стейт.

Дотук се оправдават очакванията, че Кингс ще са една от атракциите в NBA в атака - те вкараха 130, 114 и 132 точки в трите си срещи досега.

Приносът на Везенков е 8, 10 и 11 съответно. Съвсем нелошо като за играч, който тепърва влиза в лигата.