Александър Везенков се върна в игра за Сакраменто у дома срещу Оклахома тази сутрин в NBA, след като изгледа без да влезе и за минута победата над Портланд преди два дни.

Отборът му спечели със 105:98, а това бе и първият двубой на Кингс в Западната група С на нововъведения NBA In-Season Tournament.

Този път треньорът Майк Браун даде на българина игрово време - 8 минути, което бе достатъчно за най-добрия баскетболист в Европа за годината да наниже две тройки, да вземе рибаунд и да открадне топка при атака на съперника, което после де превърна в бързо нападение и точки за Кингс.

Везенков вкара всичките си шест точки в четвъртата четвърт и помогна резултатът да мине +10 т. за Сакраменто.

След това Саша седна отново на скамейката, а титулярната петица завърши срещата и не позволи разликата да падне. Кевин Хъртър бе най-резултатен за победителите с 28 точки, а Шай Аликзандър наниза 33 за гостите.

Така отборът на българския баскетболист вече е с баланс 4-4, като у дома статистиката е 3-1.