Класирането във френската Лига 1 придоби обичайния си вид след изиграването на мачовете от 12 кръг. Въпреки че хегемонът в последните 10 години ПСЖ стартира неубедително в шампионата, постепенно намери успешния ритъм и си върна водачеството.

Тимът на Луис Енрике записа пета поредна победа - 3:0 срещу Реймс, която бе достатъчна за първото място след грешната стъпка на досегашния лидер Ница.

Парижани вече имат 27 точки - с една повече от Ница.

В основата на успеха бяха Килиан Мбапе и Джанлуиджи Донарума. Нападателят отбеляза и трите гола в мача, а италианският вратар направи серия от блестящи спасявания.

Мбапе откри резултата в третата минута след великолепно изпълнение, разписа се отново след час игра, а след това оформи хеттрика си в 82-ата минута.

Реймс, който е четвърти в класирането, пък затрудни сериозно парижани, но не успя да преодолее Донарума.