Тридневен турнир, игран в зала “Младост”, определи шампионите по баскетбол за момчета и юноши в три възрастови групи в общинските ученически игри на Шумен.

При момчета V - VII клас победител е СУ „Сава Доброплодни”, спечелил мача за първото място срещу II ОУ „Д-р Петър Берон” и СУ „Сава Доброплодни” с 57:37. Трети са баскетболистите на  III ОУ „Димитър Благоев”, победили ППМГ „Нанчо Попович” с 42:34.

В тази възрастова група с приз за най-добър реализатор бе отличен Георги Карастоянов от отбора на СУ „Сава Доброплодни”.

ППМГ „Нанчо Попович“ е шампион при юноши VIII – X клас. Отборът от Математическата гимназия победи на финала ПГМЕТТ „Христо Ботев“ с 80:43. в мач за третото място СУ „Панайот Волов“ спечели със 74:52 срещу СУ „Сава Доброплодни“.

Наградата за най-добър реализатор спечели Стоян Славейков от отбора на ПГМЕТТ „Христо Ботев“.

Баскетболистите от Математическата гимназия са шампиони и при юноши XI – XII клас. За титлата те спечелиха със 108:69 срещу ПЕГ „Н. Й. Вапцаров.

Най-добър реализатор стана Станислав Бънков от ППМГ „Нанчо Попович“.

Отборите, класирали се на първо място, продължават на Областния етап на ученическите игри.
Организатори на Общинските ученически игри са Община Шумен и ЦПЛР- УСШ „Хан Крум“.