Българските боксьори заеха второ място в отборното класиране на европейското първенство за мъже и жени до 22 години в Будва. Съставът, воден от Жоел Арате и Валентин Поптолев, спечели една титла, две сребърни и едно бронзово отличие на ринга през изминалата седмица.

На върха на Стария континент стъпи Радослав Росенов в категория до 60 килограма. Втори се наредиха Ергюнал Себахтин (48 кг) и Ясен Радев (54 кг), а Уилиам Чолов (75 кг) зае трето място. Представянето им качи България на втора позиция в класирането по медали при мъжете. Със същия актив са и боксьорите на Азербайджан, а пред българите е единствено отборът на Русия, който взе пет титли и общо десет медала. Успехът е голям предвид и факта, че националите отидоха със седем състезатели, като Кирил Борисов (+92 кг) загуби на четвъртфинал и зае пета позиция в категорията.

Общо 20 страни излъчиха медалисти на шампионата. Европейското първенство в Будва бе и с парични премии. Златото носи осем хиляди долара, второто място - четири хиляди, третата позиция е оценена на две хиляди долара, а петата – на  хиляда.