Тимът на Жирона, който бе сензационният лидер в испанската Ла Лига, стигна само до 1:1 срещу Атлетик Билбао у дома и по този начин отстъпи първото място в класирането на Реал Мадрид.

Баският тим пропусна отлична възможност да излезе напред в резултата още в първите минута, когато Горка Гурусета не успя да нанесе добър удар от отлична позиция. Вратарят на домакините Пауло Гасанига, който е бивш аржентински национал, направи още няколко спасявания за Жирона.

В 55-ата минута при атака, започната от Савио и преминала през Мигел Гутиерес, топката стигна до Виктор Циганков, който вкара с удар в близкия ъгъл за 1:0. Само 12 минути по-късно при бърза контраатака испанският национал Иняки Уилямс премина през Дейли Блинд и стреля покрай вратаря за 1:1.

Въпреки че отстъпи първото си място, Жирона прави най-добрия старт в историята си, като вече има по-голям актив за 14 кръга, отколкото тимът бе спечелил за целия сезон 2018-19.