Барселона надви с минималното, но напълно достатъчно 1:0 Атлетико (Мадрид) в неделното дерби на испанската Ла Лига. Така каталунците се доближиха до лидерите в класирането - Жирона и Реал (Мадрид), а също така се откъснаха на три точки от днешния си съперник, който е четвърти.

Португалският национал Жоао Феликс бе човекът, направил разликата, отбелязвайки победния гол.

Това се случи в 28-ата минута, когато бе точен от малък ъгъл, получавайки асистенция от Рафиня - 1:0.

Той наказа Атлетико в първия си официален мач срещу клуба, а само за сравнение - в осем двубоя срещу Барселона като част от "рохибланкос" така и не го бе правил.

Интересното в случая е това, че Феликс е преотстъпен при "блаугранас" именно от Атлетико, но изглежда в сделката между двете страни не е включена кауза, според която той да не играе срещу доскорошния си тим. Наемът му е до края на сезона.
Your browser does not support the video tag.