Интер се върна на върха в Серия "А" благодарение на убедителна победа с 3:0 като гост над защитаващия титлата си отбор на Наполи. И докато миланския гранд е начело с 35 точки в актива си, то южняците са доста по-надолу в подреждането, като са пети с 11 точки зад "нерадзурите" и продължават да търсят формата си под ръководството на Валтер Мадзари, който бе назначен преди месец.

Хакан Чалханоолу вкара за 1:0 с красив изстрел от дистанция в предпоследната минута на първото полувреме. Николо Барела, който асистира за първия гол, бе точен за 2:0 в 61-ата минута, а в 85-ата Маркус Тюрам реши крайния резултат, отбелязвайки за 3:0.

Така Интер пак поведе колоната, след като в последните два дни на върха бе Ювентус.

"Бинаконерите" са с 33 точки, а челната тройка се оформя от Милан с 29.

Рома постигна обрат срещу Сасуоло и спечели с 2:1 в неделя вечер, като домакините бяха оставени с човек по-малко около 30-ата минута.