Арсенал спря серията си без победа в английското първенство по футбол с разгром с 5:0 срещу Кристъл Палас в мач от 21-ия кръг на Висшата лига. Така лондончани се изкачиха на трето място в класирането с 43 точки, колкото има и вторият Манчестър Сити.

Ливърпул все още е на първото място с по две точки пред Сити, Арсенал и Астън Вила.

Габриел Магаляеш даде преднина на "артилеристите" след центриране от ъглов удар в 11-ата минута, а Дийн Хендерсън си вкара автогол в края на първото полувреме. Леандро Тросар покачи на 3:0 след час игра, а Габирел Мартинели се разписа на два пъти в добавеното време.

Така Арсенал спря серията си от три поредни поражения във всички турнири и се изкачи пред Кристъл Палас на третото място. Кристъл Палас пък е 14-и.