Байер Леверкузен победи трудно с 3:2 като гост РБ Лайпциг в дербито от 18-ия кръг в шампионата на Германия и увеличи преднината си на върха в класирането. "Аспирините" добавиха нови три точки към актива си и вече имат рекордните в клубната история 27 последователни двубоя без поражение във всички турнири.

Двубоят започна силно за "червените бикове", които взеха преднина в резултата още в седмата минута чрез Шави Симонс.

Байер не можеше да разчита на някои от звездите си, включително и нападателя Виктор Бонифейс. Воденият от треньора Шаби Алонсо състав изравни чрез удар отблизо на Нейтън Тела след подаване на Грималдо в 47-ата минута.

Само девет минути след това Лоис Опенда при бърза контра възстанови аванса за Лайпциг.

След това натискът на Леверкузен стана огромен и в 63-ата минута Джонатън Тах изравни. В допълнителното време Грималдо центрира от ъглов удар и Пиеро Инкапие осигури ценния и драматичен успех за гостуващия отбор.

Байер има 48 точки на първо място, със 7 пред Байерн Мюнхен, който има два изиграни мача по-малко и в неделя се изправя срещу Вердер Бремен.

Лайпциг заема четвърта позиция в подреждането с 33 точки след петото си поражение през кампанията.