Шуменският хандбален отбор записа нова победа в мъжкото първенство. Като гост на “Добруджа” в Добрич “Шумен” се наложи с 33:21 (15:9) в среща от 13-ия кръг на шампионата.

Домакините започнаха мобилизирано мача и до средата на полувремето дадоха отпор на “Шумен” като до 13-ата минута резултатът бе 5:4 за шуменци. В следващите минути “Шумен” игра много силно в защита, а след това проработи и нападението и шампионите направиха разлика от три гола, която преди почивката стана шест.

Още в началото на второто полувреме “Шумен” увеличи аванса си до 8 гола. Защитата на “Шумен” отново бе на ниво, а вратарите в пореден мач показаха завидни рефлекси. Така шампионите поведоха с десет гола, а след това достигнаха и аванс от 15. Домакините не успяха да противодействат и “Шумен” записа 11-та победа.

Следващата седмица е дербито на шампионата. “Шумен” посреща “Локомотив' Горна Оряховица. По програма срещата е на 18 февруари от 15,00 часа.