Лятната покупка на Манчестър Юнайтед Расмус Хойлунд вкара в шести пореден шампионатен мач, а "червените дяволи" продължават да гледат към Топ 4 в класирането, след като победиха Лутън като гост с 2:1 днес.

Нападателят, дошъл за повече от 80 милиона евро от Аталанта преди началото на сезона, бе точен на два пъти в рамките на само шест минути и така на практика подпечата четвъртата победа в последните четири мача на своя тим.

21-годишният Хойлунд се разписа още в първата минута на "Кенилуърт Роуд", а след това грабна и втори гол в седмата.

Отговорът на "шапкарите" бе почти моментален и те намалиха в 14-ата минута чрез Карлтън Морис, но повече голове тази вечер нямаше.

Лошата вест за Юнайтед, шести в класирането с 44 точки, пет по-малко от четвъртия Астън Вила, бе контузията на Люк Шоу. Хари Магуайър и Каземиро също напуснаха игра преждевременно.

Рос Баркли можеше да развали купона на гостите, но негов удар с глава закачи напречната греда в продължението и не попадна в мрежата.

Лутън е точно над чертата на изпадащите - седемнадесети с 20 точки.