6 златни, 4 сребърни и 6 бронзови медала спечелиха състезателите на СК “Шуменска крепост” на провелото се в Стара Загора държавно първенство по кикбокс в стил “лоу кик”. 16-те отличия осигуриха трето място за шуменския клуб в отборната надпревара. Първото място със 7 златни медала е за “Боил” Варна, второто за “Вокил” също от Варна.
Купата за най-техничен състезател в стил "лоу кик" беше връчена на Александър Дериволков от СК Авитохол, Нови пазар.

В състезанието, което бе много оспорвано, участваха над 430 състезатели от 52 клуба, а боевете се играха на три ринга.

Шуменци играха 10 финала и спечелиха 6 от тях. Златни медали спечелиха Манол Методиев децата на 9-10 години, Никол Мартинова при момичетата на 13-14 години, Габриел Чергарски при юношите младша възраст, Йолина Димитрова при девойките старша възраст, Атанас Атанасов при юношите старша възраст, Мариян Петков при мъжете до 86 кг.

Вицешампиони и сребърни медалисти станаха Тимур Тасинов при децата, Хелин Хасан при девойките младша възраст, при мъжете – Виктор Ганчев до 67 кг и Георги Атанасов до 71 кг.

Носители на бронзови медали са Лъчезар Левентов и Даниел Стефанов при децата на 9-10 години, Димитър Димитров и Иван Димитров при момчетата на 11-12 години, Габриела Василева при девойките младша възраст, Мирослав Атанасов при юношите старша възраст.

Отборът бе воден от треньорите Галин Методиев, Християн Тотев, Хасан Алпер и Полина Галинова.

“Много съм доволен от представянето на състезателите. От 19 участници имаме 16 медала, а конкуренцията бе много голяма. Повечето от бойците имаха по три, четири срещи и показаха, че са добре подготвени”, каза за ШУМ.БГ Галин Методиев.

Състезанието в Стара Загора бе и квалификация за попълване на националния отбор за предстоящото Европейско първенство за мъже и жени в Гърция, където ще участва Мариян Петков.

След малко повече от седмица на ринга в Йезоло, Италия ще се качи Полина Галинова. Тя ще участва там в Световната купа по кик бокс в стил К1 при жените.