Носителят на требъл Манчестър Сити се класира за шести пореден път на полуфиналие в турнира за Купата на ФА.

Отборът на Пеп Гуардиола победи на своя "Етихад" Нюкасъл с 2:0 след два гола на португалеца Бернардо Силва през първото полувреме.

Той откри резултата в 13-ата минута след асистенция на Родри, а в 31-ата бе точен отново, като този път пасът дойде от сънародника му Рубен Диас.

Сити е неизменен полуфиналист в турнира от 2019-а включително. При досегашните пет класирания вдигна титлата два пъти, а на три отпадна - от Арсенал през 2020-а, от Челси през 2021-а и от Ливърпул през 2022-а.

Нюкасъл пропусна да се класира на полуфинал за първи път от 2005 година. За там освен Сити билетите си подпечатаха и от втородивизионния Ковънтри Сити.