Младите шуменски шахматисти спечелиха първите три места на завършилия вчера в Търговище детски турнир за купа „Мисионис”. Победителка с 5.5 точки от 7 възможни стана Джулиана Колева, която тази година е републиканска шампионка по блиц и ускорен шах при момичетата до 10 години. Втора с 5 точки от 7 се класира Боряна Петрова, а трети със същия резултат, но по-лоши допълнителни показатели остана Димитър Мирчев. ШК „Шумен 2005” имаше участничка и на атрактивния демонстративен турнир за деца до 14 години „М-тел мастърс джуниър”, който се проведе събота в София. Състезанието беше част от програмата на гросмайсторския турнир „М-тел мастърс”, а нашата шахматистка Мария Миланова раздели 2-ро – 5-то място при момичетата с 4 точки от 6 възможни (4 победи и 2 загуби). За съжаление Мария имаше най-слабия допълнителен коефициент и остана 5-та. ШУМ.БГ